Ile kosztują wylewki maszynowe? Wylewka betonowa cena na za m2 z materiałem, miksokret

Wylewki maszynowe to technologia, która zdobyła ogromną popularność w ostatnich latach. Stosowana jest zarówno w przypadku nowych domów, jak i podczas remontów. Głównym atutem jest szybki czas realizacji i precyzja wykonania. Dzięki zastosowaniu miksokreta, możliwe jest osiągnięcie o wiele lepszych rezultatów niż w przypadku tradycyjnych metod.

Wylewka betonowa cena na za m2

Ile kosztują wylewki cementowe wykonywane maszynowo?

Koszt samej robocizny przy wylewkach betonowych, maszynowych wyceniany jest w przedziale od 15 zł do 22 zł netto za metr kwadratowy.

Cena wylewek maszynowych bez materiału:

18-20 zł/m2
15-17 zł/m2
18-22 zł/m2
od 18 zł/m2

Najczęściej jednak można spotkać się z wycenami wykonania posadzek obejmującymi już robociznę i materiał. Ceny w tym wypadku wynoszą od 35 zł do 60 zł za metr kwadratowy.

Cena wylewek maszynowych z materiałem:

39 zł/m2
45 zł/m2
60 zł/m2
od 40 zł/m2
35-60 zł/m2
od 50 zł/m2
od 42 zł/m2

W tym miejscu należy podkreślić, że końcowa cena jest w dużej mierze uzależniona od grubości betonu jaki zostanie położony.

Cena układania styropianu pod wylewki

Gdy usługa będzie obejmowała układanie styropianu i folii, to do każdego metra kwadratowego trzeba doliczyć jeszcze od 8 zł do 20 zł za robociznę. Dodatkowym kosztem będzie zakup styropianu i folii.

Napisz w komentarzu, ile zapłaciłeś za wylewki maszynowe w swoim domu.


Materiał w wersji wideo:

Wylewki maszynowe vs. tradycyjne - porównanie kosztów

Zastanawiając się, ile kosztują wylewki maszynowe, warto porównać je z metodami tradycyjnymi. Przykładowo, jeśli chodzi o małe powierzchnie, różnica w kosztach może nie być tak duża. Jednakże, w przypadku większych projektów, koszt wylewek maszynowych może być niższy nawet o 20-30%!

Jak to możliwe? Przede wszystkim, dzięki oszczędności czasu pracy. Przy użyciu maszyn do wylewania betonu, proces jest znacznie szybszy i bardziej precyzyjny niż w przypadku ręcznego wylewania. Co więcej, maszyny do wylewek są w stanie obsłużyć znacznie większe powierzchnie, co sprawia, że są one świetnym rozwiązaniem dla dużych inwestycji budowlanych.

Jak długo trwa wykonanie wylewki miksokretem?

Jednym z najważniejszych aspektów wylewek maszynowych jest czas ich wykonania. W porównaniu z tradycyjnymi metodami wylewania betonu, wylewki maszynowe pozwalają na znaczne przyspieszenie prac. Dla ilustracji, wykonanie wylewki ręcznej na powierzchni 150 m² może zająć nawet kilka dni, biorąc pod uwagę czas potrzebny na przygotowanie podłoża, mieszanie betonu, wylewanie oraz jego równanie.

W przypadku wylewek maszynowych, proces ten może zostać skrócony nawet do jednego dnia! Dzięki użyciu nowoczesnych maszyn, beton jest równomiernie rozprowadzany na całej powierzchni, a następnie wyrównywany. Oczywiście, czas wykonania wylewki maszynowej zależy od wielu czynników, takich jak wielkość i kształt powierzchni, rodzaj betonu czy warunki atmosferyczne. Niemniej jednak, w większości przypadków wylewki maszynowe są zdecydowanie szybszym rozwiązaniem niż tradycyjne metody.

Ile schną wylewki z miksokreta?

Pytanie o czas schnięcia wylewek z miksokreta jest bardzo istotne, gdyż determinuje, kiedy można na nich bezpiecznie pracować, kłaść podłogi czy instalować urządzenia.

Czas schnięcia wylewek z miksokreta zależy od kilku czynników, takich jak grubość wylewki, stosunek wody do cementu, rodzaj betonu oraz warunków atmosferycznych. W większości przypadków, wylewki z miksokreta potrzebują około 24-48 godzin, aby zaschnąć na tyle, by można było na nich wejść. Jednakże, pełne obciążenie wylewki oraz wykonywanie dalszych prac, takich jak układanie płytek czy montaż urządzeń, zaleca się przeprowadzić dopiero po 28 dniach od wykonania wylewki. Wówczas beton osiąga swoją docelową wytrzymałość.

Warto dodać, że czas schnięcia może ulec skróceniu, jeśli zastosujemy specjalne dodatki do betonu, które przyspieszają proces wiązania. Niemniej jednak, ważne jest, aby ściśle przestrzegać zaleceń producenta betonu i dodatków, aby osiągnąć optymalne rezultaty i zagwarantować trwałość wylewki.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *