Ile kosztuje pompa ciepła? Gruntowa pompa ciepła i powietrzna pompa ciepła – cena z montażem 2023

Na rynku sprzedaż i montaż pomp ciepła oferuje tysiące firm. W dodatku jest wielu producentów sprzedających różnego typu i jakości produkty. Nie jest więc łatwo określić, ile będziesz musiał zapłacić za pompę ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła

Kompletny montaż zawiera w cenie kilka urządzeń i usług, które są konieczne, aby całość dobrze pracowała.

Zacznijmy od cen najczęściej wybieranych urządzeń, czyli pomp ciepła powietrze/woda. Najtańsze produkty, mniej znanych marek zaczynają się już od 10 tys. zł. Najczęściej jednak cena będzie oscylować między 15 tys. a 30 tys. zł, w jakiej zależności mocy zostanie zainstalowana pompa oraz jakiego producenta. Mowa jest o mocach od 8 do 12 kW, stosowanych przy typowych domach o powierzchni od 100 do 160 m2.

Więcej trzeba zapłacić za gruntową pompę ciepła. Tu ceny są w przedziale od 20 do 60 tys. zł.
W przypadku gruntowej pompy ciepła dojdzie jeszcze koszt odwiertów na działce. Koszt usługi jest wyceniany od 15 do 20 tys. zł.

Do podanych cen trzeba jeszcze doliczyć koszt zasobnika ciepłej wody użytkowej i bufora. W zależności od wielkości, materiału i producenta ceny są w przedziale od 2000 do 6000 zł za każde z urządzeń.

Dodatkowo należy uwzględnić zakup mniej widocznych elementów jak pompy, rurki czy izolacja. Koszty mogą sięgnąć kilku tysięcy złotych.

Na koniec pozostaje jeszcze uwzględnić robociznę w tym np. demontaż starego kotła.

Podsumowując pompa ciepła typu powietrze-woda, wraz z wszystkimi elementami i montażem, dla typowego domu, będzie kosztowała od 30 do 50 tys. zł.

W przypadku gruntowej pompy ciepła trzeba się liczyć z kosztami od 40 do 80 tys. zł.

To jaka pompa ciepła będzie najlepsza dla Ciebie i ile będzie kosztować, zależy od szeregu czynników m.in. powierzchni, liczby mieszkańców, typu budynku. Aby otrzymać propozycje z konkretnymi wycenami, możesz skorzystać z linka.


Podane wartości są orientacyjne. Napisz w komentarzu, ile zapłaciłeś za montaż pompy ciepła.


Materiał w wersji wideo:

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *