Ile kosztuje tona węgla? – cena w 2023

Zbliża się nowy sezon grzewczy, a wraz z nim nieuniknione pytania dotyczące cen węgla. Wielu z nas zastanawia się, jakie są aktualne ceny węgla i ekogroszku. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się temu bliżej i dostarczyć odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Ile kosztuje tona węgla

Ile kosztuje węgiel luzem w 2023 roku?

Ceny węgla w 2023 roku prezentują się następująco:

Ekogroszek kupowany luzem kosztuje od 1500 zł za tonę. Kostka również luzem jest dostępna w cenach od 1270 zł za tonę,  a za orzecha trzeba zapłacić od 1200 zł. Groszek o frakcji 5-25 mm, dostępny luzem, oferowany jest w cenie od 1320 zł za tonę. We wszystkich opcjach trzeba jeszcze doliczyć koszt transportu ze składu węgla.

Ile kosztuje węgiel workowany w 2023 roku?

Jeżeli interesuje Cię zakup węgla w workach to sytuacja ma się nieco inaczej. Za ekogroszek w workach zapłacisz od 1750 zł za tonę. W przypadku orzecha w workach cena również zaczyna się od 1750 zł za tonę. Co istotne podane kwoty obejmują już koszt kuriera.

Ekogroszki workowane o wyższej kaloryczności czyli powyżej 26 MJ/kg są w cenach 1900 a 2000 zł za tonę.


Tu sprawdzisz ceny ekogroszku workowanego
Sprawdź ceny na Allegro
Tu kupisz najtaniej węgiel luzem


Czy ceny węgla będą rosły?

Ceny węgla i ekogroszku podlegają fluktuacjom z powodu wielu czynników, takich jak sytuacja na światowych rynkach, polityka energetyczna państwa czy sezonowe zmiany popytu. Dlatego trudno przewidzieć, jak będą kształtować się ceny w przyszłości.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *