Ile kosztuje malowanie rur? – cena za metr bieżący

Chyba każdy z nas doświadczył momentu, gdy podczas remontu czy odświeżania wnętrza dostrzega biegnące wzdłuż ściany rury. To, co kiedyś było niewidoczne, nagle rzuca się w oczy i psuje estetykę pomieszczenia. Co w takim momencie robić? Malować! Ale ile to właściwie kosztuje? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

malowanie rur cena

Ile kosztuje malowanie rur?

Malowanie rur to jeden z tych elementów, który może mieć kolosalne znaczenie dla wyglądu naszego wnętrza. Często zapominamy o tych niepozornych elementach, a jednak malowanie rur wod-kan, gazowych czy c.o. może wpłynąć na całościowe odczucie estetyki pomieszczenia.

Pojawia się jednak pytanie: ile kosztuje malowanie rur? Otóż, koszt malowania rur wod-kan, gazowych czy c.o. wynosi od 8 do 20 zł za metr bieżący (mb). W praktyce oznacza to, że jeśli masz 10 metrów rur do pomalowania, będzie Cię to kosztowało od 80 do 200 zł.

Malowanie rur cena:
8-15 zł/mb.
20 zł/mb.
8 zł/mb.
20 zł/mb.
8-10zł/mb.
od 10 zł/mb.
8 zł/mb.
14 zł/mb.
12 zł/mb.
20 zł/mb.
15 zł/mb.
19 zł/mb.

Cena może wydawać się dość atrakcyjna, ale pamiętajmy, że to jest tylko część kosztów. Do tej kwoty musimy doliczyć koszt samej farby. I tu zaczyna się prawdziwe pole do popisu. Wybór odpowiedniej farby zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj rury, jej stan czy miejsce, w którym jest zainstalowana. Na przykład, rury na zewnątrz wymagają innej farby niż te wewnątrz.

Czasami możemy zastanawiać się, czy warto samemu malować rury. Odpowiedź brzmi: to zależy. Jeśli chodzi o małe prace, takie jak malowanie rur w łazience czy kuchni, możemy spokojnie zrobić to sami. Wystarczy trochę cierpliwości, odpowiednie narzędzia i dobra farba.

Jednak w przypadku większych prac, takich jak malowanie rur na elewacji czy w całym domu, warto rozważyć zatrudnienie specjalisty. Malowanie rur, zwłaszcza tych na zewnątrz, wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. To nie tylko kwestia estetyki, ale także ochrony rur przed korozją i innymi uszkodzeniami.

Właściwe malowanie rur to nie tylko sposób na poprawę estetyki naszego wnętrza. To także sposób na przedłużenie ich żywotności. Dobrze pomalowane rury są mniej podatne na korozję, a więc służą nam dłużej.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *