Ile kosztuje ułożenie kostki brukowej? Cena kostki brukowej i obrzeży, koszt układania kostki za m2

Układanie kostki brukowej to popularna metoda aranżacji przestrzeni zewnętrznych, takich jak podjazdy, chodniki, tarasy czy place. Wykonanie takiego projektu wymaga jednak sporych nakładów finansowych, dlatego przed podjęciem decyzji warto dokładnie przemyśleć koszty. W tym materiale przedstawię szacunkowe ceny.

Zacznijmy od kosztu samej kostki. Na rynku dostępne są rozmaite warianty, różniące się między innymi kształtem, kolorem, teksturą i rozmiarem. Przeglądając oferty w popularnych marketach budowlanych zobaczymy ceny od 33 zł/m2 do 80 zł/m2. Obrzeża kosztują od 14 do 20 zł za 100 cm.

Pierwszym etapem prac jest przygotowanie terenu, czyli wykopanie gruntu, wyrównanie, przygotowanie i zagęszczenie podłoża. Kolejnym etapem jest układanie kostki brukowej i jej spoinowanie.

Fachowcy najczęściej podają cenę za robociznę i materiały która obejmuje m.in. piasek, cement i pracę koparki. Koszty związane z zakupem kostki i obrzeży są po stronie inwestora.

Najczęściej spotykane ceny, za ułożenie kostki z podbudową, są w przedziale od 100 zł do 220 zł/m2. Dużo zależy od skomplikowania projektu, wielkości powierzchni i warunków geologicznych.

Ułożenie kostki z podbudową
175 zł/m2
140 zł/m2
180 zł/m2
140 zł/m2
100 zł/m2
120 zł/m2
210 zł/m2
200 zł/m2
190-220 zł/m2

Przed podjęciem decyzji warto dokładnie oszacować koszty i wybrać doświadczonych wykonawców, którzy zagwarantują profesjonalną i trwałą realizację projektu.


Materiał w wersji wideo:

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *