Ile kosztuje księgowość? Ile kosztuje rozliczenie PIT w biurze rachunkowym?

Koszty usług księgowych są uzależnione głównie od ilości dokumentów rozliczeniowych oraz formy prowadzenia działalności gospodarczej.

Ile kosztuje księgowość

Ile kosztuje księgowość?

Cena prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów przy najmniejszej ilości dokumentów wynosi od 180 do 350 zł netto miesięcznie. Przy 50 dokumentach cena może dochodzić do 600 zł, a przy 100 do 800 zł.
Jeśli nie jesteś podatnikiem Vat lub korzystasz z ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, to w niektórych biurach rachunkowych, możesz liczyć na ceny niższe, od kilku do kilkunastu procent niż wcześniej podane.

Pełna księgowość dla np. spółek to koszt od 500 do 1200 zł miesięcznie netto przy 20 dokumentach rozliczeniowych. Przy 100 dokumentach przedział jest od 1400 do 2400 zł, a przy 200 od 2000 do 4000 zł.

Należy zaznaczyć, że dokument rozliczeniowy to nie tylko wystawiona faktura, ale i inne dokumenty np. koszty, listy płac, składki zus, amortyzacja, raporty.

Obsługa kadrowo-płacowa wyceniana jest od 25 do 75 zł netto za jednego pracownika miesięcznie. Cena zależy od ilości zatrudnionych osób oraz rodzaju umowy. Mniej trzeba zapłacić za umowy zlecenia i o dzieło, a więcej przy umowach o pracę.

Doradztwo i inne działania wyceniane są godzinowo. Ceny są od 150 do 250 zł/h netto.

Część biur księgowych oferuje odpłatną pomoc w założeniu działalności gospodarczej w cenie od 150 do 200 zł i spółek od 400 do 900 zł.

Oprócz wymienionych usług opłaty mogą być pobierane również za inne czynności.

Ile kosztuje rozliczenie pit w biurze rachunkowym?

Ceny rozpoczynają się od 70 zł za PIT w przypadku osoby rozliczającej się bez małżonka i ulg. Od 100 do 150 zł trzeba zapłacić za rozliczenie wspólne. Rozliczając dochody z zagranicy, cena może wzrosnąć nawet do 300 zł.


Napisz w komentarzu, ile Ciebie kosztują usługi księgowe.


Materiał w wersji wideo:

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *