Ile kosztuje silikonowanie, akrylowanie? Cena za mb

Kiedy zadajemy sobie pytanie, ile kosztuje akrylowanie i silikonowanie, nie zawsze jest łatwo znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Te dwie techniki, choć podobne, różnią się nie tylko ceną, ale również zastosowaniem i efektem końcowym.

silikonowanie akrylowanie cena za mb

Czym jest akrylowanie i silikonowanie?

Akrylowanie to proces uszczelniania szczelin i pęknięć za pomocą specjalnej masy akrylowej, która ma elastyczne właściwości i jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Z kolei silikonowanie polega na zastosowaniu silikonu do uszczelnienia różnych powierzchni – od płytek po ściany i biały montaż.

Akrylowanie cena za mb

Cena akrylowania to wydatek od 5 do 9 zł za mb. To może wydawać się niewiele, ale przy większych uszkodzeniach, koszt może być odpowiednio wyższy. Dlaczego? To proste. Większe uszkodzenia wymagają więcej pracy i materiałów, co naturalnie podnosi koszt usługi.

Silikonowanie cena za mb

Podobnie jest z silikonowaniem. Cena za metr bieżący zaczyna się od 5 zł, ale może dojść nawet do 17 zł. Wyższe ceny są stosowane, gdy w ramach usługi usuwany jest stary silikon i nakładany nowy. Cena może różnić się również w zależności, czy usługa dotyczy płytek, ścian czy białego montażu. Tu ponownie zasada jest taka sama: więcej pracy = wyższy koszt.

Ceny dotyczą tylko robocizny. Nie zawierają one kosztu materiałów.
Ceny nie obejmują podatku VAT, który musisz dodać do końcowego rachunku.


Materiał w wersji wideo:

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *