Ile kosztuje wyburzenie ściany? – cena za m2

Marzysz o otwartym salonie, czy też może po prostu chcesz więcej przestrzeni w swoim domu? Wyburzenie ściany to doskonały sposób na zmianę wyglądu Twojego wnętrza. Sprawdźmy czy naprawdę trzeba wydać majątek, żeby zyskać więcej miejsca w domu.

wyburzenie ściany cena m2

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy do wyburzenia?

Zanim przejdziemy do konkretnych cen, warto zwrócić uwagę na dodatkowe usługi, które mogą wpłynąć na koszt. Wyburzanie ścian to nie tylko kwestia samego rozbiórki. Często wycena obejmuje również wyniesienie gruzu do kontenera. Jeżeli wycena tego nie uwzględnia, dodatkowy koszt może być dla Ciebie niemiłą niespodzianką.

Ile kosztuje wyburzenie ściany z cegły?

Ściany z cegły są powszechnie uznawane za trwałe i wytrzymałe. Ale co, jeśli chcesz je wyburzyć? Cena wyburzenia ściany z cegły uzależniona jest głównie od jej grubości. Jeśli mówimy o ścianach do 20 cm, koszt wynosi od 50 zł do 100 zł za metr kwadratowy. Dlaczego taka rozbieżność? Otóż niższa cena dotyczy zazwyczaj cieńszych ścian, na przykład 12 cm, lub nie uwzględnia wyniesienia gruzu do kontenera.

W podobnej cenie będzie wyburzenie ścian działowych z betonu komórkowego czy ceramiki.

A co w przypadku ścian z cegły o grubości powyżej 20 cm? Tutaj ceny są już w przedziale od 60 do 150 zł/m2. Jak widzisz, grubość ściany i zakres usług znacząco wpływają na ostateczną cenę.

Ile kosztuje wyburzenie ściany z betonu?

Jeżeli masz do czynienia z betonem lub żelbetonem, musisz być przygotowany na wyższe wydatki. Dla ścian o grubości do 20 cm koszt będzie w przedziale od 250 do 300 zł/m2. Jeśli jednak twoja ściana ma więcej niż 20 cm, cena wzrośnie do przedziału od 300 do 500 zł/m2.

Ile kosztuje wyburzenie ściany z karton gipsu?

Jeśli natomiast ściana, którą chcesz wyburzyć, jest wykonana z karton-gipsu, możesz odetchnąć z ulgą. Wyburzenie takiej ściany kosztuje od 35 do 45 zł/m2. Jest to zdecydowanie najtańsza opcja z wymienionych, ale pamiętaj, że również i tu warto upewnić się, czy wycena obejmuje wyniesienie gruzu.

Warto również zwrócić uwagę na to, że podane ceny są cenami netto. Oznacza to, że do każdej z nich należy doliczyć podatek VAT.

Mam nadzieję, że teraz już wiesz, ile kosztuje wyburzenie ściany i jakie są z tym związane koszty. Jeśli chcesz zapoznać się z ofertami w swojej okolicy to tu możesz wysłać formularz.


Materiał w wersji wideo:

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *